Yazar Olarak İlham Almanın 6 Basit Yolu

İçerikler

Bir yazara en çok korktuklarını sorun ve size bir gün uyandığını ve yazmak için tüm motivasyonlarını kaybettiklerini anlayacaklarını söyleyecekler.

Bir yazar, müzisyen, söz yazarı veya sanatçı olun-her yaratıcının yaratıcı meyve sularını oluşturmak ve elde etmek için ilhama ihtiyacı vardır.

Birçok düşünce aksine, size vurmak için ilham bekliyor, oturup olamaz. İlham bulmak devam eden bir süreçtir ve tamamen bir yazar olarak ilham kalmak için ne bağlıdır.

Bu ne, sen mi soruyorsun? İşte ilham kalmak ve yazma süreci zevk durdurmak asla altı yolu vardır.

1. Kapsamlı Okuyun

Hepimiz daha önce bu ‘ipucunu’ duyduk ama kaçımız aslında pratik?

Okuma, yapmamız gerektiğini bildiğimiz şeylerden biridir, ancak nadiren ona ulaşırız. Yoğun okumak sağlamanın anahtarı seçtiğiniz bir kitap okumak ve günlük programınıza sığdırmak için günde 1 saat 30 dakika ayırmaya etmektir.

Okumak için motive olmanın başka bir yolu, bir kitap kulübü başlatmak veya okuduğunuz kitapları tartışmak için bir okuma arkadaşı bulmaktır.

Okuma önemlidir çünkü büyük bir ilham kaynağıdır. Yeni yazma stilleri hakkında öğrenme veya kelime zenginleştirici olsun-okuma daha iyi bir yazar yapmak için emin olabilirsiniz.

2. Bir günlük tutun

Yazarların en iyisi, bir günlük tutmanın yazmayı olumlu yönde etkilediğini belirtmiştir.

Dergi yazma, kendinizi ifade düşüncelerinizi düzenlemek, anksiyete rahatlatmak ve daha sonraki bir aşamada kullanıma gelebilir hatta kayıt öğrendiklerinizi ve fikirleri sağlar.

Yani, bir günlük sürdürmek ya da kişisel bir blog sahip olsun, bu sağlıklı uygulamaya kararlı olmak ve akla gelen her şeyi yazmak için yardımcı olur. Fikir dokunuş kaybetmek ve gidiş ilham tutmak için her gün bir şeyler yazmak değil etmektir.

Yazar Olarak İlham Almanın 6 Basit Yolu 2

3. Diğer yazarlarla iletişim kur

Yazma yalnız alabilirsiniz ve bu motivasyon eksikliği yol açabilir zamanlar olacak.

Yalnızlık tarafından yuttu önlemek için, sizinle aynı tekne muhtemelen diğer yazarlar ile ağ düşünmelisiniz. Bu başkası ile yazma sıkıntılardan tartışmak ve yalnız olmadığını bilmek için yardımcı olur.

Çevrenizdeki bir yazma topluluk bulun veya gibi düşünen insanlarla konuşmaları kıvılcım bir online gruba katılmak. Bazen, içinden yazma motivasyonunu bulamadığınızda, başka bir yerden yazmak için bir itme veya sebep almak, sadece rut’tan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

4. Güçlü yanlarınızı bilin

Çoğumuz bizim zayıflıkları üzerinde hacimleri gidebilir ama bizim güçlü bilerek gelince, biz zor herhangi düşünmek bulmak.

Güçlü yanlarınızı bir yazar olarak anlamak önemlidir, çünkü özellikle bir yazı parçasını tamamlarken özellikle zor zamanlar geçirdiğiniz günlerde, iyi olduğunuz şeylere odaklanmanızı sağlar.

Yani, arkanıza yaslanın ve bunu bir düşün. Yazma konusunda ne gurur duyuyorsun? Olağanüstü kelime dağarcığınız, yazdığınız netlik, eleştiriye karşı tutumunuz veya başka bir şey mi?

Eğer güçlü olmak ve bazı ilham ihtiyacı olduğunuzda ona çevirmek düşünün tüm bu niteliklerin bir listesini yapın.

Yazar Olarak İlham Almanın 6 Basit Yolu 3

5. Kısa vadeli hedefler belirleyin

Uzun vadeli hedefler belirlemede yanlış bir şey yoktur, ancak kısa vadeli hedefler belirlemenin de aynı derecede önemli olduğunu unutmayalım.

Uzun vadeli hedefiniz serbest işinizi bir içerik ajansına dönüştürmek olabilir, ancak kısa vadeli Hedefiniz bu ay, bu hafta ve bu güne ulaşacağınız şeyle ilgilidir.

Uzun vadeli hedefler size yön verir, ancak nihai hedefinize ulaşmak için sizi motive eden kısa vadeli hedeflerdir. Bu nedenle, kendiniz için gerçekçi kısa vadeli hedefler belirleme ve bunalmaktan kaçınmak için ilerlemeyi izleme alışkanlığına girin ve istediğiniz yere ulaşmak için bu bebek adımlarını atın.

6. Molalar

Kendimizi procrastinating ya da daha kötüsü bulduğumuzda, kendimizi çok fazla işe ihtiyaç duyduğunu fark etmek için bir şeyler yazmayı bitirmeye ittiğimizde hepimiz örneklerimiz vardı.

Böyle zamanlarda, vücudumuzu dinlemek, hak ettiği gerisini vermek ve bir yazı molası vermek önemlidir.

Bir film izleyin, kahve içmek için dışarı çıkın ya da yazdıklarınızı aklınızdan çıkarmak için yürüyüşe çıkın. Bu taze ve gençleşmek olduğunuzda ertesi gün geri gelmek için yardımcı olur-bu daha iyi yazmak ve kaliteli iş sağlamak izin verir.

Bu nedenle, yazma motivasyonuna sahip olmayacağınız veya yeterince ilham almayacağınız günler olacak, ancak bu altı sağlıklı yazma alışkanlığını hayatınızın bir parçası haline getirmek kesinlikle ilham almanıza yardımcı olacak ve size bu zor günlerle nasıl başa çıkacağınızı öğretecektir.umut kaybetmeden.

Yorum yapın