Telekinezi Nedir ?

Telekinezi Nedir ?

Kelime anlamı Yunanca uzak anlamına gelen “tele” ve hereket anlamına gelen “kinezi” kelimelerinden türemiştir.
Telekinezi düşünce gücü ile nesneleri kontrol edebilmektir.
Telekinezi yapan bir insan beynindeki az kullandığı kasları kullanmaya başlar. Bana göre Telekinezi spor yapmak gibidir, spora önce hafif ağırlıklarla (hereketlerle) başlarsın daha sonra yavaş yavaş diğer ağır hareketlere geçersin. Herseyde olduğu gibi Telekinezide de düzenli olarak çalışmak büyük önem taşır. Düzenli olarak çalışmazsan kaslar kullanılmadığı için eski haline geri döner ve ilerleme katedemezsin. Telekineziyi gözünüzde büyütmeyin hayal kurabilen zeki bir birey rahatlıkla Telekinezi yapabilir ayrıca Telekinezi yapan kişi sabırlı, inançlı ve inatçı olmalıdır.

Bunları yaptığınız sürece Telekineziyi başarabilirsiniz.

1 defa deneyip sonuç alamayan kişi eğer bırakıyorsa çok yanlış yerde, sabır yoksa parapsikoloji yok.

Kineziyi 1 kere deniceksin olmicak 2 kere deniceksin yine olmicak ama tekrar edersen elbet olacak. (Bir taş ustası taşı kırmak için 100 kere taşa vuruyor ama çatlak bile yok sonra 101. vuruşta taş kırılıyor, işte o zaman anlıyoruz ki o taşı kıran son vuruş değil ondan önceki 100 vuruş.)

Genel olarak Telekinezi kinezi çeşitlerinin babası olarak görülür. Telekineziyi bir ağaç olarak düşünürsek diğer kinezilerde (elektrokinezi, pyrokinezi vs) onların dalları olacaktır.

 

2 Yorumlar

  1. Eda Şubat 24, 2019
    • Emir Şubat 24, 2019

Bir Yanıt