Kullandığımız İlaçlar Bizi Öldürüyor

Kullandığımız İlaçlar Bizi Öldürüyor

 

En ufak bir baş ağrısında bile ilaç alan kardeşim artık hap kullanmayı bırak çünkü ölüyorsun. 

Kullandığın antidepresan ilaçları, antibiyotik ilaçlar seni kısa zamanlı iyileştirebilir ama uzun vadede kalıcı hasarlar yaratıyor.

Doğa bize tüm güzelliklerini sunmuş ama sen hâlâ kimyasal ilaçlar için ısrarcı oluyorsun. Hatta doktora gidip isteiğin ilacı yazdırıyorsun doktor vermeyince de kızıyorsun. Söyle bir bakın bağımlı olduk hepimiz ağrı kesici ilaçlara. Başın mı ağrıyor doğal yöntemleri dene.  Artık internet çok gelişti isteğin her bilgiye ulaşabiliyorsun aç bak, instagrama girmek yerine ağrılarına çözüm ara, ne demişler arayan bulur, derdi veren dermanıda vermiştir. Ama sen aramak yerine hemen ilaç alırsan o derdin dermanı olmaz.

 

İnternette antivirüsler vardır belki çoğu kişinin bilgisayarında da vardır, önce virüsü piyasaya süreler sonra antivirüsü 99.99 dan başlayan fiyatlarla alırsın. İlaç sektörü de böyle, kimse senin iyileşmeni istemiyor, kısa vadede yaşa uzun vadede öl.

 

Fazla İlaç Kullanımı

İlaçların gereğinden fazla kullanılması bağışıklık sistemini baskıladığı gibi diğer organ ve sistemler üzerinde de birçok olumsuz etki gösterir.

  •  Yoğun ağrı kesici kullanımı başta mide olmak üzere sindirim kanalının diğer organlarında da çeşitli problemler meydana getirir. Mideyi çeşitli zararlara, enfeksiyon benzeri hastalıklara ve doku hasarına karşı koruyan mide mukozası, fazla miktarda ağrı kesici tüketimi ile zarar görür ve durum midede kanama, ülser ve şiddetli ağrılar gelişmesine neden olur.
  •  Ağrı kesici ve antibiyotiklerin bilinçsiz tüketimi aynı zamanda karaciğer üzerinde de büyük olumsuz etkiler meydana getirir. Karaciğer fonksiyon testlerinin bozulması ile başlayan bu sağlık problemi, karaciğer yetmezliği gibi çok daha büyük problemler gelişmesine neden olabilir.
  •  Bilinçsiz ilaç kullanımından büyük oranda etkilenen bir diğer organın ise bağırsaklar olduğu söylenebilir. Gereğinden fazla ilaç tüketilmesi bağırsak sisteminin işleyişini bozarak uzun süren kronik ishal problemi yaşanmasına neden olur.
  •  Çoğunlukla kimyasal içerikler ile geliştirilen ilaçların fazla miktarda kullanıldığında vücuttan atılması zorlaşır ve böbrek metabolizması üzerinde olumsuz etkiler meydana gelir. Uzun vadede böbreklerin işleyişini büyük oranda bozan hatta böbrek kayıplarına dahi neden olabilen ağrı kesiciler ve benzer ilaçlar bulunmaktadır.

 

 

Bir Yanıt