Karma Nedir ?

Karma Nedir ?

Karma

Geçmişte yaptığımız ve halen yapıyor olduğumuz hatalar, üzerimize enerji çeker. Bu sizin yaşayacağınız karmadır. Birinin hakkına girdiyseniz, doğa size bunu ödetecek. Bundan asla kaçış yoktur. Bunu ödemeden kurtulamazsanız.

Benim bahsedeceğim nokta biraz farklı…

Aile Karması

Ailenizden kalan bir takım ödenmesi gereken borçlar vardır. Maddi olarak yerine getirilmesi gereken sorumluluklar eğer yerine getirilmez ise bu çocuğa yansır. Buna karma deriz. Size ait olmayan bir olayın cezasını çekme durumudur. Bu aile karmasıdır. Örnek olarak; yerine getirilmeyen adaklar, çiğnenen yeminler, bundan kurtulmanız için anne ve babanıza mutlaka bunu danışın. Bunları sizden ancak ve ancak onlar kurtarır. Çiğnediği yeminleri varsa, yerine getirmedikleri adakları varsa, bunu yapmalıdırlar.

İkili İlişkiler Karması

Bir diğer karma ise ikili ilişkilerde meydana gelen karmadır. Bir insanın başka bir insana duyduğu sevgiden kaynaklanır. Aranızdaki sorunlar, çıkan tartışmalar, kavgalar, yapılmaması gerekipte yapılan yanlışlar, üzerinize o kişinin üzüntüsü kadar enerji çeker. Bu sizin karmanız olur. Bunu çözebilmek için o kişiden sizi affetmesini istemek bir yöntemdir. Diğer bir yöntem ise, hatalarınızla yüzleşip bir daha o hatayı tekrarlamayacağınıza dair kendinize verdiğiniz sözdür. Böylelikle bu karmayı temizlersiniz. Eğer sözünüzde durmazsanız tekrar meydana gelir. Ve sadece o kişinin sizi affetmeden başka şansınız kalmaz.
Bir ilişkiye başladınız diyelim; birbirini seven iki taraftan bahsediyorum. Sonra olmadı, anlaşamadınız, ayrıldınız. O kişiyi aradan uzun zaman geçmesine rağmen unutamıyorsanız, zaman zaman rüyalarınzda görüyor ve uyanınca acı yaşıyorsanız, “neden hâlâ daha bitmedi bu, acaba psikolojim mi bozuk?” diye kendinize yüklenip kızıyorsanız, -siz o biten ilişkinin karmasını yaşıyorsunuz- . Onun enerjisi sizde sizin enerjiniz onda kaldı. Bu sebeple yaşıyorsunuz. O yanınızdan gitti fakat enerji olarak kaldı. O yüzden acı çekip rüyanızda görüyorsunuz. Enerjisinin sizde yaşamasına sebep olan şeyler bellidir. Sizin yaşadıklarınızı o da yaşıyor. Bundan şüpheniz olmasın. Bu enerjiyi üzerinizden atmazsanız. Bir daha asla birini sevemezseniz ve aşk sadece 1 kere oluyormuş diyip gezersiniz. Sevdiğinizi zannedersiniz. Yanınızdaki kişi başka, aklınızdaki kişi başka, kalbinizdeki kişi başka olur. Aklınızdaki kişi yanınızda olsa bile kalbinizdeki başka olur. Ya üçe bölünürsünüz ya da ikiye… Sizi bölen şey, ona karşı duyduğunuz sevgi değil, onun sizde sizin de onda bıraktığınız enerjidir. Sevgi zannedersiniz öyle gibi gelir. Sevgiyle alakası yoktur bu enerjinin, verdiği dürtüdür.
Bu enerjinin kaynağı ise; o kişiye dair kurulan hayallerin, gerçekleşememiş olmasıdır. Tek karmanız budur. Eğer aldatmadıysanız, şimdi bunu nasıl yeneceğinizi, bu durumdan nasıl kurtulacağınızı, sizlere söyleyeceğim.

Affetmek

Daha önce hiç affettiniz mi? Gerçekten affettiğiniz oldu mu?
Kendinizi affedeceksiniz. İnanarak affedin. Affetmek için affedin. Amacınız affetmek olsun ve arka planda affetmek başka bir şey olmasın. Sizi bu enerjiden kurtaracak tek yol affetmektir. Affetmek sizi kurtarır. Şimdiki yazacağım cümleleri not alın. Her gün akşam uyumadan önce, sabah hemen uyanınca ve gün içerisinde ne zaman gözünüz kağıda ya da telefona ilişirse o zaman bir kere mutlaka okuyun. İnanarak ve içten okuyun. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız, hemen şimdi inanarak ve içten bir şekilde yapın.
Bu yazacağım cümleler affetmekte çok etkilidir.

Ben, benim. 🌹
Ben kendimle varoldum. 🌹
Kendimde bir başkasını buldum. 🌹
Ayrılık da beni buldu, mutluluğumun sonu acı oldu, olsun! 🌹
Kendimle güçlüyüm. 🌹
Kendimle umutluyum. 🌹
Kendimle de mutluyum. 🌹
O bana mutluluk vermedi, ondaki mutluluğu ben buldum. 🌹
Ben mutlu olmak istediğim için mutluydum. 🌹
Kendimdeki mutluluğu bulacağıma kendime şu an söz veriyorum. 🌹
Onunla gerçekleştiremediğim hayallerimi, ona karşı yaptığım yanlışları, onun bana karşı olan yanlışları, gerçekleştiremediğim ne varsa: HEPSİNİ AFFEDİYORUM. 🌹
Hepsini affediyorum, kendimi affediyorum, kendimi affediyorum, kendimi affediyorum, kendimi bağışlıyorum, kendimi bağışlıyorum.
Yaşamayı seviyorum. 🌹
Yaşamayı seviyorum. 🌹
Yaşamayı seviyorum. 🌹
Ben güçlüyüm. 🌹
Ben güçlüyüm. 🌹
Ben güçlüyüm. 🌹

Bunlar ilişkinizin karmasını siler. Bu yazdığımı kim uygularsa sonuç alır.

Bir diğer karma ise şudur:
Gündelik yaşantımızda başkalarının karması bize bulaşabilir. Bizler insanlar olarak eterik bedenimiz sayesinde başka fiziksel objelerle enerji alışverişindeyiz. Bir başkasının karmasını da üstümüze çekmemiz muhtemeldir. Bundan sakınmak için her akşam yatağa yattığımızda üzerimizde biriken negatif enerjilerin siyah bir su gib akıp gittiğini ve evrene dağıldığını hayal edin. Bulunduğunuz odayı, çevreyi terketsin. Birkaç dakika bunu düşünürseniz. Hem uykunuzu verimli alırsınız hem de güne pozitif başlarsınız.

Sevgi ve ışıkla! 💎🌹

 

Yazı için Murat Yalman’a teşekkür ederim.

Yorum yapın