İNTİHAR MEKTUBU

Merhaba benim ismim Ömer 19 yaşındayım Manisa da depresyon içeresinde bir hayat yaşıyorum. Siz bu yazıları okuyorsanız ya da paylaşır mıyım emin değilim ama olur da şu an bu yazı bir kişi tarafından okunuyorsa bilin ki hayatta değilim ve intihar etmekten vazgeçmedim demektir, vazgeçecek bir sebepte bulamıyorum açıkcası. Son 1 aydır insanları analiz ediyorum hayatından memnun olan 3-5 kişi var onun harici herkes bir şeylerden şikayet ederek yaşıyor. Bence yaşamak bu değil.

Ölümden sonra ne olacak, ne var, nasıl bir yere gidiyoruz inanın çok merak ediyorum.

intihar etme sebebim:

  • Aile baskısı 
  • Gelecek kaygısı
  • Kötü insanlar
  • Yaşama sevincimi kaybetme 
  • Yaşamak için sebep bulamamak 
  • Tutunacak bir el ararken herkesin elini çevirmesi 
  • Yalnızlık 
  • Sevgisizlik
  • Üniversite sınavı 

Bu yazdıklarım nerde paylaşılır bilmiyorum ya da birisi beni önemseyip paylaşır mı onuda bilmiyorum zaten ben öldükten sonra pekte umrumda olmicak ama son olarak söylemek istediğim birkaç şey var.

Babam hayatta olmasına rağmen ben ona hiç sarılmadım oda bana hiç sarılmadı. Lütfen siz çocuklarınıza sarılın hemde her gün içtenlikle sarılın.

Ben 2018 yılında üniversite sınavına girdim ve vasat bir puan alarak mezuna kaldım. Evde geçirdiğim yarım yıl bana ölüm gibi geldi. Ders çalışıyor fakat zerre kadar bir şeyler anlamıyordum. Zaten bana sorarsanız eğitim sistemi berbat, gidin istediğiniz öğrenciye sorun aynı şeyi size söylicektir. Balıklara uçmayı , kuşlara yüzmeyi öğretemezsin. Eğer sen bunu yaparsan zeki çocukların kendisini salak gibi hissederek intihar etmesine yol açarsın,  ya da daha kötüsü salak gibi hissederek yaşamalarına.

Biliyor musunuz benim hiç sevgilim olmadı. Hiçbir kızın elini tutmadım, hiçbir kızın gözlerine bakarak ona onu sevdiğimi söylemedim, hiç sarılmadım, hiç öpmedim, hiçbir kız için ağlamadım. Aslında bakıldığında belki de ölümü hak ediyorum…

Annem, Babam, Kardeşim ve biricik babaannem (en çok babaannem) sizleri seviyorum.

Ben öldükten sonra lütfen arkamdan ağlamayın bu benim tercihimdi. Birbirinizi sevin ve sıkı sıkı sarılın.

 

Emir

Bu günlerde kütüphanede kitap okuyan soru sorulmadıkça konuşmayan, popüler kültürün kölesi olmuş kişilere gıcık olan uyuz bir tipim. öğrendiğim bilgileri paylaşmayı sevdiğim için bu web sitesini kurdum. İyi okumalar.

Bu konu hakkında kendi fikrini paylaşmak istersen yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: