Hiçlikten Yokluğa #5 Başka Bir Hayat Başka Bir Yaşam

Bu seriyi başlatmama sebep olan 2 etken var

  1. Psikoloğum ile artık görüşmüyor olmam.
  2. İçime atmaktan sıkıldım.

Dikkat!

  • Yazılarımın içerisinde küfür olabilir.
  • Sizin düşüncelerinize ters düşen düşünceler ve fikirler olabilir.
  • Ego, kendini beğenmişlik, öfke, kibir, narsistlik bulunabilir.
  • Bolca eleştiri olabilir.
  • Din, dil, ırk, köken, cinsiyet ayrımı yapılmayacaktır.
  • Yazım hataları olabilir.

Bir dilek tuttum… Gerçekleşmeyecek olsa bile.

İyi bir hayat yaşamayı herkes hak ediyor. Sen bile. Gerçekten sevgili okurum sen bile. (atıyorum yine zehirli oku, sevgili okurum diyerek)

arkadaşlarımı seviyorum. güzel ya da çirkin oldukları için değil iyi kalpli oldukları için ve arkadaşlarımı kaybetmek istemiyorum.

22.10.2020 bu tarih hayatımın 3. ya da 4. büyük değişimlerimden birinin olduğu tarihe ait. Hayatımın öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırabilirim.

Bir gün ıssız bir ormanda bir ağaç devrilse, ancak kimse duymasa, yine de ses çıkarmış olur mu?

Olmaz. nokta. sayfalarca yazabilirim hem de hiç tekrara düşmeden. yazmak istemiyorum. Belki bir gün.

Bilmiyoru bana mı öyle geliyor ama her geçen gün daha kötüye gidiyor gibi. Her şey. Her geçen gün nefes almakta daha çok zorlanıyorum. Eskisi gibi nefes almak istiyorum. Hiçbir şey düzelmeyecek gibi geliyor. Bu döngüyü yırtmak için bir şey yapmam gerek gibi hissediyorum ama emin değilim, korkuyorum. Bazen çıkış yoku tamda içinden geçmektir. Gerekli olan şey budur belki. Tamda içinden geçmek.

Başarabilir miyim bilmiyorum. Şimdiye kadar başarısız olmanın getirdiği bir korku var içimde. Ölmeden önce denemek istiyorum. Batarsam tekrar kalkarım yeniden başlarım. Sıfırdan. Hala sıfırdan başlamak için yeterli enerjim var mı bilmiyorum.

Hayata yeniden gelmiş olsam neyi farklı yapardım diye düşünüyorum. Coğu şeyi daha korkusuz yapardım. Keşke şunu o an söyleseydim yapsaydım dediğim şeyleri kesinlike yapardım. Yapmadığım şeyler yüzünden pişmanlık duymak istemezdim. Hayatımın geri kalanında korkusuzca yaşamayı düşünyorum(korkusuzluğu ahmaklık ile karıştırmayın sakın). Şunu keşke söyle yapsaydım değil onu iyiki böyle yapmışım diyeceğim çünkü yapmazsam içimde kalır. Yapmazsam, yapsaydım ne olurdu kimse bilemez ben bile. Bunun pişmanlığı işte beni yoran şey. Artık yormasına izin vermiyeceğim. Bugün hayata yeniden gelmiş gibi yapacağım ve deneyeceğim.

Yalnızca başkalarına adanmış bir hayat anlamlıdır.
Albert Einstein

Mutluluk nedir ki? işte tam olarak yukarıda okuduğun şey.

 

Başka bir dünya, başka bir evren, cennet var ya da yok bilmiyorum. Bilmek istemiyorum. Sadece yaşamak ve yaşatmak istiyorum. İnsan gibi. Elimizde zaten bir hayat var. Neden başka hayatlar arıyoruz? Bu hayatımızın kıymetini bilmek yerine. Hiçbir yerde mutlu olmayacaksın, kendinden kaçarak mutlu olamazsın, başkalarından kaçarak mutlu olamazsın. Başka şehirlere, başka ülkelere gitsen bile mutlu olamazsın. Her zaman komşunun çimleri daha yeşil gözükecektir. Sen gittiğin yeri cennet yapmazsan her yer sana cehennem olacaktır.

 

Daha fazla uzatmıyorum şimdilik aklıma bir şey gelmiyor gelirse güncellerim. Zaten kimse okumuyor. Pekte umrumda değil, sizin okumanız için yazmıyorum.

Esenlikler.

Bir Yanıt