Hiçlikten Yokluğa #4 Benlik

Bu seriyi başlatmama sebep olan 2 etken var

  1. Psikoloğum ile artık görüşmüyor olmam.
  2. İçime atmaktan sıkıldım.

Dikkat!

  • Yazılarımın içerisinde küfür olabilir.
  • Sizin düşüncelerinize ters düşen düşünceler ve fikirler olabilir.
  • Ego, kendini beğenmişlik, öfke, kibir, narsistlik bulunabilir.
  • Bolca eleştiri olabilir.
  • Din, dil, ırk, köken (buna söz veremem), cinsiyet ayrımı yapılmayacaktır.
  • Yazım hataları olabilir.

Yine geldim. Evet son kalemsin demiştim sana. Ne zaman çıkmaza düşsem ne zaman üzülsem… boş ver işte buradayım. Kitaplarıma sarılarak ağladım(her ne kadar onları ihmal etsemde onlar beni etmiyor) son 2-3 gündür kitaplarıma sarılıyorum, sımsıkı. İçime doğru ağlıyorum ama sorsalar iyiyim.

Hiçbir işim düzgün gitmiyor. Gerçekten düzgün gitmiyor. Hayatım boyunca hiç gitmedi zaten. Benim önüme kırmızı halılar serilmedi, altın tepsi sunulmadı. Şanşlı değilim, şansmış inanmıyorum bile. Hayat bu kadar kolay olsa anlamı kalır mıydı onu bile bilmiyorum. Dur biraz hayatın bir anlamı var mı?

Kalbim neden bu kadar soğuk bilmiyorum. Sevgisizlikten mi acaba. İnsanları sevmekten korktuğum için bile olabilir. Taş kalbim ve ruhum var sanırım. Sanıyorum çünkü bilmiyorum. Hiçbir yeteneğim ve becerim yok. Kafam da öyle çok iyi çalışmaz. Siktir edin.

İçimde garip bir duygu var. Sanki öyle bir gün gelecek ki bu yazıları bir çok insan okuyacak. Umarım ben öldükten sonra olmaz bu olay çünkü o zaman hiçbir anlamı kalmaz.

Birazdan okiyacaklarınız eskiden yazdığım fakat yayınlamadığım yazıladır. (zaten bunları okuyan 2 3 kişi var birisi benim)

Merhaba Dünya

Temmuz 6, 2019

Yazılım (kodlama) öğrenmeye başlayan herkes merhaba dünya yazısını yazmıştır. Evet, kesinlikle yazmıştır. Bunu yazmayan 1 tane yazılımcı bile tanımıyorum. Bugün yazmış olduğum bu makale sizinle ilgili değil kendimle ilgili bu yüzden okumak istemiyorsan veya vakit kaybı olduğunu düşünüyorsan çıkabilirsin.

Yazılımcıların niye “Merhaba Dünya” yazdırdıklarını merak ediyorum açıkcası.

Merhaba Dünya işte ben geliyorum, Merhaba Dünya bu kodlar ile artık elimin altındasın ya da Merhaba Dünya artık bende senin bir parçanım demek için olabilir. Tabiki bunlar benim ön gördüğüm uydurduğum şeyler. 😀

Merhaba Dünya bugün 8 yıldır her detayını hayal ettiğim defalarca üstünde çalıştığım sayısız provalar yaptığım gün gelmişti ama sen yine onu mahvettin. Bugün için sana çok teşekkür ederim. Bir imkansız oldu :), 8 yıldır ince ince detaylarını planladığım en büyük hayalim 30 saniye içersin de kalbimin en derin köşesine batmaya başladı. Bütün olasılıklar, bütün kelimeler, bütün minik hareketleri her detay mükemmel ve kusursuz bir şekilde hazırlanmıştı. Ama hayat işte yine yaptı yapacağını. Benim 8 yıldır hayal etmediğim aklımın ucundan dahi geçmeyen imkansız olasılık gerçekleşti. Bütün emeklerim boşa gitti. Hayat bana 3. defa en sert tokatını atmıştı. Bunu beklemiyordum doğrusu. Bu yediğim tokatlar her zaman beni daha güçlü birisi yaptı.   (13 Nisan Salı 2021 den mesaj: Siktimin hayatı merhaba. O gün bana bir tokat çakmıştın ya onu aldım geri sana soktum. Gemileri yakmak gerekiyor bazen, bu kaçıncı yakışım bilmiyorum, sona yaklaşıyorum. Yılmadım yeniden kalktım ayağa ve başardım. Sikik seni bunu tekrarlamaya kalkma sakın, çok zor oldu sayısız uykusuz geceler ve sayısız ağrılar, kramplar, psikolojik travmalar. Hepsini geride bıraktım diye düşünüyordum fakat hayatımda bir iz olarak kaldı. Bıçak yarası kapansada izi kalıyor.)

İçimde yeri doldurulamayan bir boşluk var. Bu boşluğu yalnızlığa borçluyum, boşluk büyüdükçe içinde ki öfke de o denli büyüyor.

Ben çocukken diğer herkesten farklı olmak isterdim, büyüdükçe anladım ki zaten ben herkesten farklı biriyim ama farklı olmak her zaman çok güzel bir şey değil. Bazen herkes gibi olmak istiyorum, onlar gibi düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor, bu ben değilim.

Ben çok uzun zamandır ağlamamıştım. Ağlamanın bir şeyleri çözeceğini düşünmek saçmalık olarak geliyordu. Çoğu insan üzüldüğü için ağlar, hayal kırgınları için ağlar, aşk acısı çektiği için ağlar, ben sürekli güçlü durmak zorunda oluğum için ağladım. Merhaba Dünya, merhaba.

Bu blog niye var biliyor musunuz, amacı size bir şeyler öğretmek fakat asıl amacı benim yalnızlığımı giderebilmem. Kimseye anlatamadığım duygu ve düşüncelerimi buraya yazarak rahatlıyorum. Burası benim son kalem.

 

Hayat Önce Sınav Yapar

Ocak 22, 2019

Bu hayatta her şey bir döngü halinde senin yaşamın, ölümün ve senin ölümünle beraber tekrarlayan yaşam. Bu işin özüne inersek ölüm diye bir şeyin olmadığını anlarız.  Biz ölmeyiz, ölüm kelimesi ölür. Senin fizik bedenin geldiği toprağa geri döner, topraklardan suya karışır, su buhar olur havaya karışır, hava tekrar suya karışır ve su belki bir çiçeğe hayat verir, bir hayvana yaşam verir. Senin ölümün yeniden yaşama dönüşür ve döngü böyle devam edip gider…

Hayat Önce Sınav Yapar 1

Hayatta herkesin bir amacı var, unutma buraya sıradan biri olarak gelmedin öylede gitmeyeceksin tüm insanlar dünyaya bir iz bırakır büyük yada küçük izler. Ama ne olursa olsun her insan bir iz bırakır, küçük izler çabuk silinir, büyük izler fark yaratır.

 

Hayat Önce Sınav Yapar 2

Bu dünyada o kadar kötü durumda insan var ki sen şuan bu yazıyı okuyabiliyorsan onlara göre kat ve kat güzel bir yaşamın var demektir, bu yaşamın kıymetini bil… (12 nisan salı 2021: Merhaba eski hayatımın yazısı. Kat kat yazısını fazla abartmışsın. Nerede yaşadığına dikkat et derim.)


Bir de şöyle düşün niye o değilde sen ? 

Afrika da yaşayan bir çok aç çocuk var. Daha ağızlarına et değmemiş et nedir bilmeyen kişiler var.

Tekrar soruyorum niye senin yerinde o yok ? 

Dostlarım, Arkadaşlarım, hayatınızın kıymetini bilin. 

Hayat Önce Sınav Yapar 3

Hayatta öyle şeyler olurki iyi giden işiniz bir anda kötü gitmeye başlar veya çok kötü giden işiniz bir anda düzelir iyiye gitmeye başlar.  Bu durumlar karşısında hatalarımızı aramayalıyız, isyan etmemeliyiz çünkü bunun kimseye bir faydası yok, bunu bir suç olarak görüp başkalarının üstüne yıkmamalıyız, yaşadığınız her olaydan ders çıkartmaya çalışın çünkü hayat önce sınavı yapıyor sonra dersi veriyor. Önemli olan ise tecrübelerimiz ile bu sınavdan geçmek.


Esen Kalın Dostlarım.

 

Zıtlıklar üstündeki bir doğru parçasıdır evren.

-Ülgen

 

Küllerimden Doğuyorum…

Aralık 14, 2018

Yeniden Doğuyorum Küllerimden bir Anka kuşu gibi en baştan başlıyorum yine yalnız, yine öfkeli, yine kederli. Nasıl mutlu olabilirim ki, çocuklar gülmezken, insanlar aç gezerken söylesene bunak, yaşlı, huysuz dünya söyle nasıl mutlu olurum. Sana sözüm olsun bu yazdıklarım, yarınım bugünüm hatırla bunları yaşlı bunak. Ben yeniden doğdum çıktım beni attığın çukurun en derin köşesinden. Çıkmazsın diye atmıştın ya beni, savurmuştun bir kenera önemsiz bakışlarla atmıştın, çıktım çukurdan nefessiz. Bak şimdi karşındayım en savunmasız ve saf halimle, beni tekrar atar mısın o çukura bu halimle ?

En önemlisi bu sanırım ben tırmanmayı öğrendim, ne kadar atarsan at o çukurun en dibinden yine çıkarım. Yeniden Doğdum Bir Anka Kuşu Gibi…

(12 nisan salı 2021 02:12 : Tekrar tekrar attın beni oraya ama dediğim gibi tırmanmayı öğrendim. Kanatlanıp uçacağım günü bekliyorum.)

 

Sırrım Var

Aralık 11, 2018

Yazmaya elim gitmiyor artık.

Niye ben? Niye bu kadar büyük bir sır? Niye hayallerim? Niye, niye, niye var değil mi her şeyin bir amacı, olsun bununda bir amacı olsun, olsun bakalım, seviyorum ben yıkılmayı, kalmayı, kaybetmeyi artık işlerim çok düzgün gittiğinde şüphe ediyorum niye bu kadar düzgün diye ne yaparsın hayat işte…

Bu sırrı bilen söylemez, gören bilmez, bilen göremez, duyan işitmez, işiten algılayamaz. Her geçen gün içimi iyice yakıyor bu sırrın lav gibi sıcak alevi, her geçen gün artıyor sıcaklığı beni öldürmek üzere…

Elimden gelenleri yapıyorum, en karanlık gecemde yıldızların arasındaki en küçük yıldıza sırrımı fısıldıyorum sessizce ve gün doğarken gözlerimden akıyor yıldızda bıraktığım hüzün dolu damlalar. Koca koca sevgiler senin olsun sessiz yıldızım, en karanlık gecemde yine fısıldasam sana umutlarımı, ben ölmeden önce ulaşırmı sana hüzün dolu sesim. (12 nisan 2021 : sesim ulaşmış. sırrımı kestim biçtim yok ettim. Çok acılı ve kanlı oldu ama oldu.)

Bir Yanıt