HAYATTA HER ZAMAN İSTEDİKLERİMİZ OLMAZ

HER ZAMAN İSTEDİKLERİMİZ OLMAZ HAYATTA

 

Bazen yaşamak adı altında sadece soluk alan bir beden bazen ise maddenin ötesine çıkan düşüncelerimiz, her kabul olmuş duasının bir üst seviyesine çıkan ve istekleri sınırsız olan yapısı ile her zaman istedikleri olmadan daha mutlu ve azimli bir yaşam sağlaya biliyor.

Zaman zamanının zehrine dönüşüp bir külden yaşam sunarken hayat bu serüvenin ilacı veya zehrinin dozunu ayarlıyor. Bir düşünce sizi evrenin hakimi yaparken yine aynı düşünce ile bedene hapis olabiliyorsunuz. Ağzınızdan çıkan her düşünce sizi alt dünyanın zengini ve veya üst dünyanın fakiri yapabilir.

Bu bağlamda düşüncelere hapsolmuş ressam veya tımarhanede özgürce dolaşan deli olursunuz. Arayıp gerçeği bulamamak bile aramadan bulmaktan daha değerli olabiliyor. Çünkü ne aradığını bilmeden ne bulduğunu bilemezsin.Özgür olmak bazı duygu ve düşüncelerden arınmaktır, zihnini bir düşünceye kaptırmamaktır. İstemek fiilini unutmaktır, kendini kendinden unutmak… Zamanını elindekileri severek geçirmek ve mutlu olmak ve mutlu olmak ve mutsuz olmaktır.

 

 

Yorum yapın