Dünyanın En Çok Okunan 10 Kitabı

EL James‘in “Gri’nin Elli Tonu” nu çevreleyen tüm yutturmaca göz önüne alındığında, dünyanın en popüler kitabı olduğunu düşünebilirsiniz. Ama yanılıyorsun.

Dünyadaki en çok okunan kitap İncil‘dir.

Yazar James Chapman , son 50 yılda satılan her kitabın kopya sayısına göre dünyanın en çok okunan kitaplarının bir listesini hazırladı .

İncil’in son 50 yılda satılan 3,9 milyar kopya ile diğer kitaplardan çok daha fazla satıldığını buldu. “Mao Tse-tung’un Eserlerinden Alıntılar” 820 milyon kopya satıldı ve ikinci olarak “Harry Potter” 400 milyon satıldı.

Tasarımcı Jared Fanning , Chapman‘ın araştırmasına dayanarak, dünyanın en çok okunan kitaplarında bir Infographic (altta) yarattı.

En Çok Okunan Kitaplar Infographic

Dünyanın En Çok Okunan Kitapları Hangisidir?

 

On Numara 

Anne Frank Günlüğü – Anne Frank Tarafından

Genç Bir Kızın Günlüğü, Nazi’nin Hollanda’daki işgali sırasında ailesiyle iki yıl boyunca saklandığı sırada yazdığı Anne Frank tarafından yazılan bir günlüğün yazılarına dayanan İngilizce versiyon kitabıdır. Kitap şimdi yirminci yüzyılın anahtar metinlerinden biri olarak kabul edilir.

 

Dokuz Numara 

 

Düşün ve Zenginleş – Napoleon Hill

Düşün ve Büyümek Zengin, Napolyon Tepesi tarafından yazılmış motivasyonel bir kitaptır. İskoçyalı Amerikalı milyarder Andrew Carnegie’den aldığı bir öneriden ilham alan kişisel bir gelişim ve kişisel gelişim romanı.

 

Sekiz Numara

 

Rüzgar Gibi Geçti – Margaret Mitchell Tarafından

Rüzgar Gibi Geçti, Margaret Mitchell tarafından romantik bir drama. Amerikan İç Savaşı sırasında Georgia’da kuruludur ve İrlandalı göçmen ekimi sahibinin kızı Scarlett O’Hara’nın hayatını izler.

Roman, coşkuyla Pulitzer Ödülü’nü kazandı ve aynı zamanda Akademi Ödülü kazanan bir filme uyarlandı.

Yedi Numara

 

Alacakaranlık – Saga – Stephenie Meyer tarafından

Alacakaranlık Stephenie Meyer tarafından yazılan son derece popüler genç yetişkin serisinin ilk kitabıdır. Hikaye vampirlere aşık olan genç bir kız hakkında. Bu romantizm ve aksiyon dolu bir destan.

‘İlk önce o bir vampirdi. İkincisi, kanım için susayan bir kısmı vardı. Üçüncüsü, koşulsuz ve geri dönülmez bir şekilde ona âşık oldum.’

Altı Numara

 

Da Vinci Şifresi – Dan Brown Tarafından

Da Vinci Kodu, Amerikalı yazar Dan Brown tarafından yazılmış bir kurgu romanıdır. Hikaye, Paris’teki Louvre Müzesi’ndeki bir cinayetten sonra Robert Langdon’ın incelemelerini takip ediyor.

İsa Mesih’in Mary Magdalene ile evlenmiş ve onunla bir çocuk babası olduğunu merak uyandırıcı bir ihtimal keşfeder. Da Vinci Kodu, Tom Hanks’ın başrol oynadığı bir film haline getirildi.

Beş Numara

 

Simyacı – Paulo Coelho

Alchemist 1987 yılında yayınlandı ve Brezilyalı bir çok satanlar oldu, dünya çapında 65 milyon kopya sattı ve tarihin en çok satan kitaplarından biri haline geldi. Alchemist, yaşayan bir yazar tarafından en çok çevrilen kitap için Guinness Dünya Rekorunu kazanan 67’den fazla dile çevrildi.

Paulo Coelho sadece en çok okunanlardan biri değil, aynı zamanda bugün yazan en etkili yazarlardan biri.

 

Dört Numara

 

Yüzüklerin Efendisi – JRR Tolkien

Yüzüklerin Efendisi, filozof JRR Tolkien tarafından yazılmış epik bir fantazi öyküsüdür. Roman, daha önceki, daha az karmaşık olan çocukların fantazi hikayesi olan Hobbit’in devamı olarak başladı, ancak çok daha büyük bir çalışmaya girdi.

Yüzüklerin Efendisi, üç canlı aksiyon fantastik destan filminden oluşan bir film üçlemesi haline getirildi; Ring Arkadaşlığı, İki Kule ve Kralın Dönüşü.

 

Üç Numara

 

Harry Potter – JK Rowling tarafından

Harry Potter kitapları, İngiliz yazar JK Rowling’in yedi romanından oluşan bir seridir. Çoğu aksiyon dolu filmler haline getirildi.

Hem çocuklar hem de yetişkinler bu kurgu karakterinden etkilendi ve genç kahramanın maceralarından yeterince alamadı.

 

İki Numara

 

Mao Tse-tung’un Çalışmalarından Alıntılar – Mao Tse-tung tarafından

Mao Tse-tung’un Yapıtlarından ya da yaygın olarak adlandırılan Mao Tse-tung’un ‘küçük kırmızı kitabı’ olarak verilen alıntılar, Çin Komünist Partisi’nin ideolojisinin Çin halkına kişisel bir açıklamasıydı.

 

Bir Numara

 

İncil – İncil hala dünyanın en çok okunan kitabı olarak en üstte kalır.

İncil, Tanrı’nın dünyadaki eyleminin ve tüm yaratmadaki amacının hesabıdır. İncil’in yazı on altı yüzyıl boyunca gerçekleştirildi ve Tanrı’nın mesajlarını içeren altmış altı kitaptan oluşan inanılmaz bir koleksiyon.

 

Bir Yanıt