Değişiklik İçerden Başlar

Değişim İçerden Başlar

(biraz benimle ilgili şeyler var istersen direk alttan başla okumaya)

Selamlar, bu gün öyle ahım şahım bir yazı yok gerçi diğer yazılar ne kadar güzel onuda size bırakıyorum. Bu makaleyi bundan 1 sene sonrası için yazıyorum bugünün tarihi 16.01.2019 saat 01:15  aslında bu bir yıllık günlük 1 sene sonra nerede olmak isteğimiz yazacağım ve seneye açıp bu yazıya baktığımda hedefe ulaşıp ulaşamadığımı göreceğim aslında bunu video olarak yapsam daha iyi ama videoları pek sevmiyorum neyse neyse konumuza geçelim, bundan 1 yıl sonra üniversite yazılım mühendisliği bölümü 1. sınıfı okuyor olacağım, spor yapmayı bırakmamış ve ingilizcesi orta düzey birisi olacağım (şimdilik orta düzey), her hafta en az bir tane makale  paylaşımı yapacağım en az 100 kitap okumuş olacağım.

(dilersen buradan başlayabilirsin)

Şimdi gelelim bunu nasıl yapacağıma, aslında bende bilmiyorum sadece her gün tekrar yapacağım tekrar edilen her şey bir sonuca bağlanır yeter ki doğru olanı tekrar et. Her gün 5 dakika kitap oku mesela bunu tekrar yaptıkca göreceksin bir yılda bir sürü kitap okumuş olacaksın istersen hemen şuradaki makaleye bir göz at Yılda 200 kitap okuma gördüğün gibi istersen yapabilirsin.

Gerçekten iste artık şunu sende başarabilirsin yeter ki yaptığın iş sürekli olsun, hani o izlediğin motivasyon videoları, şarkıları varya seni en fazla 2 hafta götürür ama gerçekten inatcı bir istek sürekli motivasyonu körükler. Değişim içten başlar, bir yumurta dışardan kırılırsa hayat biter, içerden kırılırsa yaşam başlar sende artık kır şu kabuğunu ve değişmeye başla, içeriyi değiştirmek için dışardan başlayamazsın, bazen fedakarlık yapmak zorunda kalırsın ve o zaman yap o fedakarlığı sakın tereddüt etme kendine güven ve ilerle korkma yapabilirsin en kötü denemeden ölmemiş olursun, kendine gel bu dünyaya bir kere geliyorsun korkma, yap.

Tarık bin Ziyad gemiyle işgale gittikleri bir yerde ordusu rakibin gücü karşısında korku duymaya başlayınca Sezar (Tarık bin Ziyad) askerlerini yüksek bir tepeye çıkartır ve aşağıda kalan bir kaç askere gemileri ateşe vermeleri emrini verir. Geldikleri gemiler gözlerinin ününde çıtır çıtır yanan ordu şok geçirmiştir. sezar ‘gördüğünüz gibi gemileri yaktık artık dönüş yok ya bu savaşı kazanırsınız ya da hepimiz burada ölürüz’ şeklinde bir konuşma yapar. savaş sezarın ordularının ezici zaferiyle sonuçlanır.

İşte böyle olay sizde bir işi yapmanız gerekiyorsa gemileri yakın ya savaşı kazanın ya da  kaybedin ama asla kaçmayın.

okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bir Yanıt