Bitcoin sembolü google klavyeye girdi

Bitcoin Sembolü Google Klavyeye Adım Attı

Teknoloji uzun süreçleri kısaltan, aynı hedefe daha az emekle gidilmesini sağlayan son derece işlevsel bir araç olmuştur. Klavyelerimizde duygu belirteci olarak ortaya çıkan emojilerin varlık amacı da budur.

Türk Lirası yeni sembole kavuştuktan sonra artık çoğumuz TL yerine  işaretini kullanmaya başladık. Şimdi bir kolaylık da Bitcoin yazımında geldi. Google Android ve iOS klavyelerine  işaretini ekledi.

Bu elbette üzerine methiyeler düzülecek çok önemli bir adım değil, ama nihai hedefe ulaşma yolunda ufak ufak döşenen taşların bir parçası. O yüzden çok değerli. Zatı adına değeri küçük olsa da toplumsal kabule yol açma hedefine yardımcı olması açısından çok kıymetli.

Bu aslında Bitcoin’in, Dünya’nın en büyük bilişim firmasının radarından çıkmadığının ispatı. Toplum tabanında bir ilgi görmese, ya da bu teknolojinin geleceğine dair olumlu bir beklentisi olmasa bu hamleyi yapmaz.

 

 

Resmi Twitter'da görüntüle

Şunu da belirtmekte yarar var ki Bitcoin sembolünü ilk kullanan Google değil Apple olmuştu. Bitcoin sembolüne ilk kez iOS 12e versiyonunda yer vermişti. Lakin bu imgenin kullanım alanı son derece sınırlıydı. Siri’nin basit komutları yerine getirmesine yardımcı olmak için bir kısayol uygulamasının parçası olarak getirildi. Bir emoji olarak yazması veya göndermesi mümkün değildi.

 

 

Emir

Bu günlerde kütüphanede kitap okuyan soru sorulmadıkça konuşmayan, popüler kültürün kölesi olmuş kişilere gıcık olan uyuz bir tipim. öğrendiğim bilgileri paylaşmayı sevdiğim için bu web sitesini kurdum. İyi okumalar.

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.

%d blogcu bunu beğendi: